SunShine Metin2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Acesta este forumul OFICIAL al serverului SunShine
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Ghid Saman Dragon

Go down 
AuthorMessage
[σωη]ғяεεdσм
Administrator
Administrator
[σωη]ғяεεdσм


Posts : 39
Puncte : 96
Reputatie : 0
Join date : 2011-07-07
Location : Undeva in C://Program Filles

Ghid Saman Dragon Empty
PostSubject: Ghid Saman Dragon   Ghid Saman Dragon EmptyMon Aug 01, 2011 4:56 am

M-am gandit sa fac un ghid Shaman Dragon fara copy/paste doar din cunostiintele mele.Deci sa incepem cu inceputul Shamanul Dragon este dupa parerea mea unul dintre cei mai buni pvp si pvm deoarece toata lumea subestimeaza rasa Shaman. In pvm are buffurile care il ajuta enorm ,la P sunt indispensabile mai ales binecuvantarea si forta dragonului.

STATUS: Unui shaman ca si unui sura ii trebuie foarte mult int ,iar pe serverele private este de preferat sa aveti de la 200 in sus int ,dar daca nu aveti posibilitati puteti sa faceti si 150 int . Se pun punctele in raportul acesta INT:VIT 2:1 dar daca aveti iteme cu pv va recomand sa nu mai puneti pe VIT deloc pana faceti INT FULL ,iar dupa aceea va ocupati de VIT FULL si dupa DEX FULL si la final STR deoarece Shamanului ii trebuie atac magic iar acesta il obtinem din DEX si INT ,iar VIT este pentru rezistenta lui.

ARME: Incepem cu PVM , daca o sa cresteti de pe cal va trebui sa folositi un clopot ,iar daca o sa cresteti pe jos un evantai..
Dupa parerea mea armele importante pentru Shaman sunt evantaiul si clopotul de lv 30 si dupa aceea incepem cu clopotul si evantaiul de lv 65 dupa care epice... Celelalte arme pentru saman nu prea isi au rostul in inventar pentru ca astea sunt armele de baza mai ales ca pe serverele private poti face lv foarte repede.
De retinut ceva foarte important la evantaiul mantuire sau la clopotul cer si pamant daca vreti sa fiti buni pvp va recomand sa va faceti voi epicele pentru ca sa puteti prinde pe ele int +17 si semi om 15% si poate critica 10% pentru ca va va folosi foarte mult. Daca aveti norocul sa gasiti pe cineva care vinde o asmenea arma sa nu ezitati sa o cumparati daca este epica pentru ca va fi foarte buna.

COMPETENTE:

Eu propun ca prima competenta sa fie FORTA DRAGONULUI pentru ca va mareste sansa de critica ...
Al doilea master propun un master de atac si de preferat RAGETUL DRAGONULUI pentru ca are sansa focului permanent si ataca tot ce este in jurul tau si foarte important are un dmg foarte frumos.
Al treilea master tot unul de atac adica ARUNCAREA DRAGONULUI avand si ea sansa focului permanent si un dmg considerabil .
Al patrulea master recomand TALISMAN ZBURATOR care poate ataca maxim 2 tinte apropriate dar in comparatie cu celelalte skilluri cu care poti rata acesta nu rateaza niciodata .
Al cincilea master il propun a fi BINECUVANTAREA pentru ca creste rezistenta atacului corporal.
Iar in final REFLEXIA care are si ea rolul ei foarte important de a reflecta dmgul produs de un atac corporal.

Acesta este un ghid pe care nu stiu daca il mai gasiti pentru ca eu l-am facut din cunostiintele mele dar presupun ca va fi loc si de mai bine si de abia astept sugestiile voastre de imbunatatire a ghidului meu ...
Back to top Go down
 
Ghid Saman Dragon
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ghid Saman Vindecator
» Ghid Ninja Arc
» Ghid Razboinic Corp
» Ghid Ninja Lama
» Ghid Razboinic Mental

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
SunShine Metin2 :: Discutii :: Tutoriale-
Jump to: