SunShine Metin2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Acesta este forumul OFICIAL al serverului SunShine
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Ghid Saman Vindecator

Go down 
AuthorMessage
[σωη]ғяεεdσм
Administrator
Administrator
[σωη]ғяεεdσм


Posts : 39
Puncte : 96
Reputatie : 0
Join date : 2011-07-07
Location : Undeva in C://Program Filles

Ghid Saman Vindecator Empty
PostSubject: Ghid Saman Vindecator   Ghid Saman Vindecator EmptyMon Aug 01, 2011 5:11 am

Samanul vindecator este cea mai versatila clasa si este pur si simplu imposibil de spus care este "reteta" ideala, fiecare fiind liber sa-si dezvolte un stil propriu. Aceasta este o abordare personala a samanului vindecator in pvp.
Statusul:

Statusul general recomandat este 1 vit 2 int. Eu recomand 1 vit 5 int pana aveti int la maxim, iar apoi full vit si full dex. Str este ultimul. Explicatia este simpla. ca shaman in pvp NU aveti nevoie de aparare. Stiu, suna ciudat dar chiar asa este, iar viata poate fi suplimentata
bine mersi prin obiecte cu mult pv dar mai ales prin skill-ul leac. Deci puteti lejer sa mergeti pe acest raport un pic extrem.


Competentel
Adevarata putere a shamanului sta in competente. Fara ele e mai slab ca un caine flamand, iar cu ele un adevarat reaper.
1. Leac. Unealta cea mai de pret si motivul principal pentru care veti castiga majoritatea duelurilor. Obligatoriu acesta va fi primul master.
2. Chemare Fulger. Principalul skill ofensiv. Are un timp de incarcare maricel (comparativ cu celelalte), dar damage-ul imens si mai ales sansa de necunostinta merita cu varf si indesat. Faptul ca are area damage este un bonus inutil in pvp. Masterul 2
3. Accelerare. Unul dintre cele mai subestimate skill-uri din joc. Viteza de miscare si viteza farmecului sunt vitale in orice duel. Veti vedea cand ajung la tactici motivele exacte. Masterul 3.
4. Aruncare fulger. Viteza foarte buna (7 secunde) si damage consistent. Alternativa la al doilea master in locul chemarii datorita acestei viteze. Pacat ca nu are sansa de necunostinta.
5. Gheara fulger. Viteza decenta si daune bune dar datorita faptului ca nu e nici cel mai rapid si nu are nici sansa de necunostinta il recomand ca al 5-lea master
6. Atac fortat. O ineptie. Cel mai prost skill din tot jocul. Nu as pune puncte pe el nici macar dupa ce as avea 5 mastere.

Sa nu mai aud iara ca sunt copiate va zic eu sunt o parte din topicurile vechi facute de o persoana si care mi'au atras atentia!
Back to top Go down
 
Ghid Saman Vindecator
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ghid Saman Dragon
» Ghid Ninja Arc
» Ghid Razboinic Corp
» Ghid Ninja Lama
» Ghid Razboinic Mental

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
SunShine Metin2 :: Discutii :: Tutoriale-
Jump to: